Sundance 2019


 

 

JAV Jutos valstijos snieguotame Park Sičio miestelyje Amerikos nepriklausomo kino festivalis Sundance 2019 vakar išdalijo savo apdovanojimus. Tai vienas laukiamiausių pasaulio nepriklausomų kino kūrėjų  festivalių… Nežnia, kada ekranas sudrebins ir nustebins žiūrovą, parodydamas tuo metu dar niekam nežinomų režisierių filmus, kaip atsitiko pvz. 1992 m. su Kventino Tarantino filmu ,,Įsiutę šunys‘‘, 1989 metais –  Steveno Sodebergo ,,Seksas, meilė ir vaizdajuostės‘‘, (kuris iki šiol lieka pačiu įsimintiniausiu režisieriaus karjeroje), ar 1999 metais su ,,Bleiro raganos projektu‘‘…  Atradimų, šuolių, tramplynų ir tiesiog gero kino Sundance būna daug…

2015- ųjų festivalis įėjo į Lietuvos kino istoriją kai pagrindiniu prizu tarptautinių vaidybinių filmų kategorijoje buvo įvertintas rež. Alantės Kalvaitės filmas ,,Songailės vasara‘‘.  2019 metų Sundance festivalio pagrindinis prizas pirmą kartą festivalio istorijoje atiteko juodaodei režisierei Chinonye Chukw. Šių metų festivalis kaip niekad pasižymėjo režisierių moterų gausa. Festivalį kaip ir kasmet aplankė daug žvaigždžių, dauguma kurių Sundance įgauna eilinių paprastų praeivių pavidalą neskirdami ypatingo dėmėsio savo apsirengimui ir holivudiniam blizgesiui. Festivalio įkurėjas aktorius Robertas Redfordas, kurio kažkada suvaidintas personažas Sundance Kid filme Butch Cassidy and the Sundance Kid (1969) ir davė festivaliui pavadinimą, pasveikino jau 34-ąjį festivalį, papasakodamas istoriją, apie pirmajį Sundance, kada į filmų peržiūras jis kvietė žiūrovus tiesiog iš gatvės. Festivalį remia ir palaiko daug holivudo žvaigždžių vaidindami, prodiusuodami, ar kitaip prisidėdami prie mažo biudžeto, nepriklausomų kūrėjų filmų projektų. Taipogi, kino festivalio metu vyksta filmų platinimo teisių įsigijimo pirkimai, kuriuose dalyvauja Amazon, Netflix, Hulu, HBO films, Apple ir kt. filmų platinimų ir internetinių platformų kompanijos.

Pagrindiniai (Grand Prix) 2019 metų Sundace JAV nepriklausomo kino festivalio prizai

  • Pagrindinis festivalio prizas JAV vaidybinių filmų konkursinėje programoje:

         Malonė,  Clemency, rež. Chinonye Chukwu

  • Pagrindinis prizas JAV dokumentinių filmų kategorijoje:

        Vieno vaiko tauta, One child nation, rež. Nanfu Wang, Jialing Zhang

  • Tarptautinis vaidybinių filmų programos pagrindis prizas:

        Suvenyras, The Souvenir, rež. Joanna Hogg, Didžioji Britanija

  • Tarptautinis dokumentinių filmų programos pagrindinis prizas:

        Medaus žemė, Honeyland, rež.: Tamara Kotevska, Ljubomir Stefano, Makedonija

Plačiau apie ne mažiau svarbius Sundance apdovanojimus, filmų aprašymus, festivalio video dienoraščius, interviu, fotografijų galerijas čia .

Leave a comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *